Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1"Ni wim jak to nozwac" Empty "Ni wim jak to nozwac" Pon Lut 26, 2018 3:34 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Chcieliście, to macie. Dla tych co nie ogarniają - w skrócie: znalazłem niedawno dziwaczny plik z dialogami postaci, którego w ogóle nie pamiętam, ale był zabawny, więc pokazałem go na czacie i o dziwo zrobił furorę lol. Nie wiem, pod wpływem czego byłem, gdy to pisałem, że całkowicie wyciekło mi to z pamięci. Okazało się, że te wyjęte z kontekstu rozmowy pochodzą najpewniej z gry, której projekt udało mi się jakoś znaleźć. To głównie notatki, ale jak się to czyta, to nawet sensownie przemyślane były te pomysły. Przynajmniej jak dla mnie, ale w końcu ja to kiedyś napisałem... chyba. Miała przypominać trochę Final Fantasy, jak ktoś ogarnia, o czym mówię. Stwierdziliście, żebym wrzucił w taki sposób, żeby nie przepadło, no to wrzucam tutaj. Mogę, prawda? Jakby nie patrzeć, to zawsze jakaś twórczość. Macie od razu wszystko. Nazwy i zawartość oryginalna, gdzieniegdzie tylko pousuwałem zbędne komentarze, żeby było bardziej czytelne. Aha i jeszcze jedno: UWAGA! WULGARYZMY! i to w ch*j.
Nim zasypię was lawiną spamu i linków, wymienię jeszcze, jaką klasę miała konkretna postać, bo ta wiedza może trochę pomóc zrozumieć, o co gdzieniegdzie chodziło. No więc: Max - rycerz, Yoh - złodziej, Shigeru - mnich, Woogy - szaman, Silvia - kapłanka, Rayem - dragoon, Rosa - mag, Aki - łucznik, Viego - mag, Sandra - strzelec, Cinder - ninja. Nie pytajcie mnie, czemu ktoś dostał taką a nie inną, bo nie wiem, widać coś w ich mocach, wyglądzie lub zachowaniu podsunęło mi taki pomysł.

To skoro nudny wstęp mamy już za sobą, przejdźmy do tego, co wszystkich interesuje. Ponownie link do znalezionego pliku, od którego wszystko się zaczęło -
link
Zdolności pasywne grywalnych postaci - link
A tutaj ten cały Trance, o którym gdzieniegdzie mowa - link 
To jest taka jakby przemiana z Final Fantasy 9, nie wymyśliłem chyba polskiej nazwy do tego. Silvii chyba nie wymyśliłem pasywki, a Viegowi najwyraźniej nawet mi się nie chciało. Shigeru i Rayem są w ch*j przesadzeni moim zdaniem, Shigeru nawet bardziej z tym Trancem.

Jest nawet system przywołań, ale summony nie walczyły by z nami albo za nas, tylko wpadały na moment i robiły swoje. Tutaj jest lista stworów do przywoływania przez Woogiego - link
Szablon wygląda mniej-więcej tak: imię stwora, element, tytuł jakim go wywołuje?, nazwa ataku, opis ataku, efekt przyzwania, jak odblokować.
Podoba mi się, jak nie mając na coś pomysłu, wstawiałem zwyczajnie "Nazwa", "Miejsce" albo "Ilość", a i jeszcze, że wszystko pisałem jak na jakąś stronę do wiki, a opisy ataków są byle jakie :P Pomijając, że Chie jest przesadzona, to ma najlepszy opis ataku: "lasery kurwa wszędzie" XDDD Mam też notatki, jak zdobyć niektóre z nich, chcecie? W sumie trochę takie spoilery, jeśli zrobiłbym tą grę w następnym stuleciu, ale co tam. Są napisane trochę jak solucje do gier online lol 
Te są chyba pierwsze do zdobycia - link
Ten jak odblokować Abanaia - link Pomysł trochę durny, jak dla mnie, ale wciąż lepsze to od misji z eskortą NPCta...
Tutaj kolejny - link Ten "Atak Wiatrowy" to miał być chyba jakiś powszechny czar, którego potem dostaje się coraz silniejsze albo obszarowe wersje. Tak myślę.
Horor jest chyba najdokładniej opisany ze wszystkich - link I trochę powalony... //Tutaj wszystich pierdołek nie usuwałem, bo mi się nie chciało, za dużo tego było z jeb***mi dymkami.//

Skilli żadnych nie było, jest tylko kilka broni, głownie tych najlepszych w grze, sądząc po ich opisach w notkach. Łapcie screena - https://i.imgur.com/SQe6Hdx.png Jak jesteście ciekawi, co dokładnie było w notkach do tych broni, to dajcie znać, to wam je tu przekleję. Tak, wiem, Tagiru, Rin i Mayu to broń wtf
Był też plik, który miał niby opisywać fabułę, ale nic z niego, kur*a, nie rozumiałem, więc go wy***ałem. To nawet nie były słowa. Chcecie wiedzieć jak to mniej-więcej wyglądało? Powiem wam. Tak - IeASfbsvihnwhFDtnxMERRcFHyfYbsXop Dosłownie tego typu mieszanina znaków. Cokolwiek w nich było, to to coś, co wówczas wziąłem, chyba mocno mnie wtedy brało, że zrobiło z tego taką sieczkę :/

A wczoraj znalazłem jeszcze kolejny plik w folderze, w którym powinny być efekty dźwiękowe. Dziwny zbieg okoliczności, bo akurat Max niedawno o tym wspomniał na czacie. Nie wiem, co tam robił, ale nazwa prawilna "Zdolności naturlane", chcecie? Jasne, że chcecie, macie - link
Nie bardzo wiem, jak to miało działać, czy to jakieś zakładane pasywki, czy co. Miałoby to wtedy jakiś sens, skoro się "naturlały". Na pewno sam tego wszystkiego nie wymyśliłem - za dużo tego, żeby niczego nie pamiętać. Pewnie skądś je podkradłem i tylko spolściłem listę, ewentualnie dodałem coś od siebie na podstawie gotowca.

Mam nadzieję, że linki działają i ich nie pomieszałem. Jakby, co dajcie znać.

2"Ni wim jak to nozwac" Empty Re: "Ni wim jak to nozwac" Pon Lut 26, 2018 6:48 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
O, trochę tego jednak było.
Teraz wiadomo przynajmniej o co chodziło z niektórymi tekstami - na przykład ten z pasywką Shigeru ;) Szkoda, że ostatecznie projekt nie wypalił bo chociażby z tym co zaprezentowałeś w temacie, na bank byłby to hicior xd

3"Ni wim jak to nozwac" Empty Re: "Ni wim jak to nozwac" Wto Lut 27, 2018 1:19 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Zapomniałem jeszcze pokazać wyglądy bohaterów. Robione w generatorze postaci na 100%, ale zawsze jakieś. O dziwo do Tranców też były porobione, więc je dodałem do kompilacji. Przy okazji narysowałem kto, jakimi rodzajami broni miał się posługiwać (o ile piktogramy wyglądają zrozumiale). Link macie tutaj - https://imgur.com/a/H6ykx
Tak, Aki jest 2x, nie wiem dlaczego.
Yoh napisał:Szkoda, że ostatecznie projekt nie wypalił bo chociażby z tym co zaprezentowałeś w temacie, na bank byłby to hicior xd
Nie wypalił, bo w ogóle nie pamiętałem, żebym kiedykolwiek pisał którąś z tych notatek xd Chyba zrobię tą grę. Ale takie mocne chyba, bo wiadomo jak to ze mną. Chociaż skoro gra miała być w stylu Final Fantasy, to nie potrzebuje skomplikowanych rozwiązań i masy póz do walki. Ot tak w miarę prosta, nawalona efektami w formie animacji ataków, a to da się zrobić. O ile pomysł by wypalił, to kto wie, może efekt końcowy zainspirowałby kogoś do stworzenia jakiegoś nowego dzieła ;) Na przykład zrobienia mi grafik do AnRevolution, bo szlag mnie jasny trafia i krew zalewa, kiedy próbuję stworzyć choćby base sprita na potrzeby gry. Także tak, niczego nie obiecuję, więc zapomnicie, że cokolwiek w tej sprawie mówiłem -_-

4"Ni wim jak to nozwac" Empty Re: "Ni wim jak to nozwac" Sro Lut 28, 2018 12:03 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Ostatnio otworzyłem Painta z grafikami do gier. Spojrzałem na to, zacząłem coś tworzyć i nagle stwierdziłem, że wygląda ch****o, więc zamknąłem Painta i pomyślałem, że coś jest k***a nie tak. Będzie trzeba zapędzić wenę w jakąś zamkniętą alejkę i porządnie wyruchać, żeby wróciła.
Co do postaci... Yoh ma zeza - to pewniak. Nawet jak wygląda na zdenerwowanego w trance. Shigeru ma to samo, ale wygląda w trance jak lodowy troll połączony z Itachim. Laski wyglądają całkiem spoko jak na świat fantasy, ale Woogy to zdecydowany faworyt na pokrewieństwo z krasnoludami. Nie dość, że wstępnie rudy to jeszcze ta broda... Posiadaj go w drużynie to przegrałeś nie grę, a życie. Rayem to taki delikatny Sub-Zero w stanie Dragon Slayera. O tym, że Rosa była elfem nigdy nikt nie wspominał, ale życie niesie ze sobą wiele niespodzianek. Aki wygląda z kolei jak mały japoński prawiczek, który cieszy się z życia, jakie posiada (czyt. nie wie jeszcze, że umrze w walce o losy swojego świata). Viego i Amane to już w ogóle pieprzone metamorfozy. Z jednego powstało alter Scorpiona z Mortal Combat, a drugi jest pieprzonym czerwonym włóczykijem z mózgiem pieprzonego geniusza, kontrolującego pieprzony ogień.

Ogólnie... Dałeś mi ostry hype na tą grę tymi grafikami XDD

5"Ni wim jak to nozwac" Empty Re: "Ni wim jak to nozwac" Sro Lut 28, 2018 1:09 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Yoh napisał:Ogólnie... Dałeś mi ostry hype na tą grę tymi grafikami XDD
Bercik też się hypował i to na dodatek głównym projektem gry, a wyszła z tego makarena, więc lepiej uważaj.
Cóż ci poradzę na te wizerunki postaci? Takie są ograniczenia generatora XD Nie ma w nim nawet stricte rudych włosów, są albo bardziej brązowe, albo różowe, ale czerwieni brak. Ja tam bym najchętniej użył własnych grafik, ale nie potrafię zrobić niczego większego od LSW, co nie wyglądałoby choćby w maleńkim stopniu źle.
A co do uszu Rosy, to ona od zawsze miała szpiczaste. Może nie tak bardzo jak piep**one elfy, ale jednak. Jej wizerunek był wzorowany na tej postaci link Na pixelach trudno to w ogóle przedstawić, żeby nie wyglądała właśnie jak elf albo człowiek-nameczan :P

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.