Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Co sądzisz o powrocie do pierwszego świata ARS PBF?

PBF - co dalej? - Page 2 123a100%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a1060%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 60% [ 6 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a100%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a100%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 0% [ 0 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a1010%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 10% [ 1 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a1030%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 30% [ 3 ]
PBF - co dalej? - Page 2 123a100%PBF - co dalej? - Page 2 123c10 0% [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 10

Poll closed

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 2 z 3]

26PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Pon Kwi 20, 2015 11:04 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Rly? Tak po prostu? Jeszcze nic nie zacząłem aktualizować w zasadzie. Strasznie to upierdliwe. Dlatego na siłę przedłużę temat i dam wam kolejną zagwozdkę. Co z reputacją? Chyba NPC też powinien jakoś to rozdzielić, żeby nikt nie robił tego na własną rękę. Wiele trzeba wziąć pod uwagę. Choćby sam udział w TB - wojownicy zapewne zdobyli fanów itp. Były też zadania. Sam fakt obcowania z cywilami też powinien jakoś na to wpływać. Wiadomo, że ktoś rozpoznawalny po zrobieniu czegoś ma inną opinie wśród ludzi niż ktoś przypadkowy, kto zrobi to samo.
Shigeru chyba nie zasługuje na minusową reputację, nie? Mało kto wie, że to on zabił wszystkich... kurwa, Keiji wszystko wygadał. Tylko kto mu wierzy?
Mam dwa dylematy co do reputacji: Keiji i Yoh
- Yoh broni terry i pomaga, ale jest też poszukiwany w niemal każdym universum. Reputacja w danych miejscach(coś na zasadzie M&B) chyba nie ma sensu, nie?
- Keiji swoim przemówieniem porwał sporą liczbę ludzi - niekoniecznie tylko złych, bo i ci dobrzy do niego przystali. Tak w zasadzie to mówił dobre rzeczy, tylko nie koniecznie mogły one wszystkim pasować, lub zwyczajnie być złe dla innej grupy ludzi. Co robić?

Co do transformacji - niech będą te ssj3 i tak dalej. Czemu ogarnianie niszczenia nie ma sensu przy takich transach? Moim zdaniem ma. Nerfimy i tyle. To nadal mega kox ssj3, z tym tylko wyjatkiem, że nie rozpierdala pierdem planety. W moim mniemaniu podczas tego całego zniżania OP chodziło tylko o zmniejszenie skali. Dajmy im niższy LP i moc destrukcji, ale zostawmy koxami z mega transami. Żeby tylko za każdą walką nie rozpierdalał się świat.

Sam zaczynałem grać Arisą, gdy wszyscy byliście daleko w przodzie. Jakoś tam nie jest najsłabsza. To samo Keiji. Wszystko da sie zrobić. Oczywiście - oboje wymienieni nie dorównują Shigeru, ale nie o to chodzi.
Aki postanowił zacząć grać długo potem, a szybko sie wybił. Nie wiem nawet czy nie dogonił Maxa, którego NPC szmacił. Wiadomo, po powrocie wkurzonego Shigeru wytarłem nim podłogę, ale tylko dla efektu xd Na TB przecie Amane szło zajebiście pomimo sporej różnicy. O Woogym nie mówiąc. Shigeru dostawał takie baty, a Roleyo ma niewiele więcej PL niż Amane.

Kurwa, właśnie do mnie dotarło, jak zajebisty jest Nakatoni i to, że jest w top3 wojowników pod względem LP.

@Edit
Pozostaje też kwestia rankingu. Były te całe awanse. Amator>Wojownik>...>Legenda.
To też chyba musi rozpracować NPC. I tyczyć się to powinno wszystkich postaci - tych głównych jak i towarzyszących.

@Edit2
Ni chuj, przekłamałem. Aki nie jest nawet tak silny jak Arisa. Ale ją dogonił, a zaczął sporo później. Więc da sie.

@Edit3
Chuj, cofam to co powiedziałem. To nie Amane i Woogy sobie dobrze radzili. To kurwa Shigeru był zajebisty, że przy transach z mnożnikami x100 i x200, których używali jego przeciwnicy wytrzymał z tymi dwoma. On walczył na normalu, mając 8.152.900PL z Woogym mającym 1.208.230.600PL w zbroi skorpiona. Tylko nadal nie wiem, czy PL w postaci bazowej są maksymalnym poziomie, czy w zwykłym spoczynku. Mniejsza.

27PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 6:11 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Reputację można rozdzielić na podstawie historii postaci oraz ostatnich wydarzeń, tj. Tenkaichi Budokai. Jeżeli chodzi o negatywne jak i pozytywne nastawienie otoczenia do postaci gracza to na nowym systemie przez moment zapisywałem sobie, w jakich miejscach na przykład Isaac byłby mile widziany, a gdzie zostałby bardziej zeszmacony, niż Max u NPC.

Nerfimy i tyle. To nadal mega kox ssj3, z tym tylko wyjatkiem, że nie rozpierdala pierdem planety. W moim mniemaniu podczas tego całego zniżania OP chodziło tylko o zmniejszenie skali. Dajmy im niższy LP i moc destrukcji, ale zostawmy koxami z mega transami. Żeby tylko za każdą walką nie rozpierdalał się świat.
A zaczęło się od rozwalenia Księżyca Kamehamehą... O ile dobrze pamiętam, był jakiś niewielki podział na transformacje dające takiego boosta, że rozpierdzielenie planety nie było problemem, jak i takie, przy których miałbyś z tym delikatny problem. To wszystko było jednak zależne od widzimisię NPC. Sądzę, że teraz - mimo wszystko - większą uwagę skupimy na statystykach.

Yoh, wydaj ostateczną decyzję co do poziomu mocy oraz statystyk i chyba będziemy mogli cisnąć, nie?
Tak jak ustaliliśmy, 1000 punktów do rozdania w statystykach.
Początkowy poziom mocy to 100,000j.
Mnożniki do poszczególnych transformacji znajdują się na wiki, ale prawdopodobnie i tak pójdą do zmiany.
Kwestię reputacji wyjaśniłem wyżej, zaś sprawa rankingu jest dość prosta - zaktualizuję go dla każdej postaci, ale dopiero gdy będę wprowadzał modyfikację informacji znajdujących się na wiki.
Możecie już powoli sobie zakładać postacie. Techniki i transformacje, jakie mieliście wcześniej pozostają bez zmian, nawet jeżeli byłyby określane mianem "OP" - podczas rozgrywki zostaną zapewne i tak ograniczone przez NPC, który zwróci większą uwagę na wasze staty xd

28PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 8:37 am

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Mr.Bercikovsky napisał:Tylko nadal nie wiem, czy PL w postaci bazowej są maksymalnym poziomie, czy w zwykłym spoczynku.
PL to raczej są te wartości spoczynkowe. Nie zredukowane, nie zwiększone.
Yoh napisał:A zaczęło się od rozwalenia Księżyca Kamehamehą...
Oh, fuck you. Seriously :<
Yoh napisał:Sądzę, że teraz - mimo wszystko - większą uwagę skupimy na statystykach.
Yoh napisał:Tak jak ustaliliśmy, 1000 punktów do rozdania w statystykach.
Yoh napisał:
Btw. skoro postacie towarzyszące będą miały własne statystyki, jaka pula bonusowa statystyk będzie się im należała?
Taka sama, jak postaci głównej. Nie jest mimo wszystko zbyt duża, więc nie widzę sensu, by bawić się w ustalanie nowej puli dla towarzyszy.
Horor > Rayem is gonna be real.

Btw. w zasadzie to piszę tego posta dlatego, że nie chce mi się robić nowych grafik postaci :P

P.S.
Jata, mam nadzieję, że Oozaru Cię bardzo nie wkurza, bo przeglądałem umiejętności Amane i ma zdolność do 2 przemian w potwora xd

29PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 11:13 am

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Yoh napisał:Tak jak ustaliliśmy, 1000 punktów do rozdania w statystykach.
Początkowy poziom mocy to 100,000j.
Ale dla kogo ten początkowy poziom mocy? Nie mów ze dla wszystkich starych postaci...

30PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 11:24 am

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Tak, Bercik, dla wszystkich. Bo Yoh jest zbyt leniwy, żeby nie robić Horora silniejszego od Rayema :<

31PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 11:35 am

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
To ja nie gram, dziekuje, pozdrawiam. Słaby pomysł 2/10 nie polecam tego samego poziomu dla wszystkich.
Jeszcze jedna kwestia, na którą odpowiedzi nie dostałem.
Ja sam, ja, właśnie ja, to ja, ja to napisałem napisał:Pozostaje też kwestia rankingu. Były te całe awanse. Amator>Wojownik>...>Legenda.

32PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 11:52 am

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Yoh napisał:Tak jak ustaliliśmy, 1000 punktów do rozdania w statystykach.
Początkowy poziom mocy to 100,000j.
PBF - co dalej? - Page 2 87937713961968358256
W sumie, to jest w tym trochę racji. Z początku pomyślałem sobie: "No dobra, Amane i tak był silny, Rosa i tak nie walczy, a Horor to... Horor". Ale słowa Bercika uświadomiły mi pewien szczegół - dzieci nagle są tak silne jak rodzice? Ja rozumiem, że mogły się urodzić z wyższym poziomem mocy niż oni,  ale nagle - tak z dupy - ich dogoniły? No sory bardzo, Yoszu, ale that's some serious bullshit. Nawet jak na realia naszego PBFa. Nie lepiej byłoby jednak wprowadzić jakieś osobne staty dla postaci towarzyszących? Np. max. 900 dla postaci dorosłych-walczących, max. 600 dla postaci dorosłych-niewalczących i powiedzmy max. 200 dla dzieci? No, bo bądźmy realistami - wracasz do gry postacią, którą pokonałeś Shigena, Trenza, przegnałeś Boga Demonów (nie Demigrę, lol) i cholera pamięta, kto tam jeszcze był, a przegrywasz na start z dziećmi, które ledwo zaczęły uczyć się walczyć :/ Albo nawet nie zaczęły, bo są zbyt małe, jak Rin...

33PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 12:44 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Proponuję zrobić taki myk, żeby wziąć ranking postaci ze starego PBFa i na jego podstawie przydzielić poziomy mocy, ale z niewielkimi różnicami, choćby 5,000j. Przykładowo:
1. Yoh Atsuko - 115,000j
2. Viego Insyendar - 110,000j
3. Shigeru Nakatoni - 105,000j
4. Raymond Uruka - 100,000j
5. Woogy Roleyo - 95,000j
6. Max Hatsutoku - 90,000j
7. Aki Kimura - 85,000j
Są pewne różnice, ale nie za duże. W końcu podczas nowej rozgrywki i tak będzie się to zmieniało wg tego jak i kto będzie grał.

A co do postaci towarzyszących to może powinniśmy zrobić dla każdego pewną pulę jednostek do rozdania w zależności od ilości postaci. Każdy by sobie pomiędzy nimi to rozdzielił wg własnego uznania z dwoma warunkami:
1. Nie mogą być silniejsze niż postać główna
2. Trzeba użyć mózgu i np. nie robić z dzieci koxów pokroju rodziców
Przykładowo pula do rozdania na 3 postaci towarzyszące wynosiłaby 250% jednostek postaci głównej. Czyli dla Raymonda Uruki 250,000j do rozdania dla towarzyszy (i analogicznie 2,500 punktów statystyk).
Co powiecie?

Jeśli chodzi o ranking postaci to ja bym to wywalił :P Te nagrody, które są za awanse równie dobrze można wrzucić do sag lub questów.

@edit
Aaa, btw. Berciku - z tego co pamiętam to Twoja postać pozbyła się wszystkich transów i zdolna była do zwiększania poziomu mocy do podobnych liczb bez przemiany.
Ponadto spoczynkowy poziom mocy ja rozumiem jako spoczynkowy poziom mocy :P Czyli tylko porównywarkę siły poszczególnych postaci, a same te cyferki są ruchome.



Ostatnio zmieniony przez Jataman dnia Wto Kwi 21, 2015 9:48 pm, w całości zmieniany 1 raz

34PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 12:54 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Mnie to odpowiada, no i może Bercik by nie płakał, że Shigeru nie jest silniejszy od Maxa xd Btw. Viego jest silniejszy od Yoha :P
@Edit:
No chyba na czitach.

Co do tego myku z postaciami towarzyszącymi... Idąc twoim tokiem rozumowania wyglądałoby to tak: PL postaci głównej (1.000PL = 1 punkt statystyk do rozdania) +50%/na jedną postać towarzyszącą = maksymalna suma punktów statystyk do rozdania, do podziału na wszystkie postacie. Dobrze zrozumiałem? Bo jeżeli tak, to miałoby to dla mnie sens :) Tylko trzeba by utworzyć dokładną listę :P

Pytanie jeszcze, co z postaciami, które niektórzy zapewne chcieliby przenieść z "nowego" świata? Oni jakby nie patrzeć nie zdążyli się rozwinąć aż do takiego stopnia, jak nasze stare postacie. Zaczną z pulą równą 1000 +ta sama zasada z postaciami towarzyszącymi?



Ostatnio zmieniony przez Rayem dnia Wto Kwi 21, 2015 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz

35PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Wto Kwi 21, 2015 1:05 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Ray skłamał, a nie napisał:Btw. Viego jest silniejszy od Yoha :P
Posiłkuję się wiki:
Viego - 8.304.200j
Yoh - 8.435.180j
Dokładnie o 130,980j Yoh był silniejszy od Viega :P
[v]O 1,5% słabszy od największego cheatera, nie tak źle.[/v]

Ray napisał:Co do tego myku z postaciami towarzyszącymi... Idąc twoim tokiem rozumowania wyglądałoby to tak: PL postaci głównej (1.000PL = 1 punkt statystyk do rozdania) +50%/na jedną postać towarzyszącą = maksymalna suma punktów statystyk do rozdania, do podziału na wszystkie postacie. Dobrze zrozumiałem? Bo jeżeli tak, to miałoby to dla mnie sens :) Tylko trzeba by utworzyć dokładną listę :P
To był intuicyjny przykład, ale jasne, tak to może wyglądać :)

Znów Ray napisał:Pytanie jeszcze, co z postaciami, które niektórzy zapewne chcieliby przenieść z "nowego" świata? Oni jakby nie patrzeć nie zdążyli się rozwinąć aż do takiego stopnia, jak nasze stare postacie. Zaczną z pulą równą 1000 +ta sama zasada z postaciami towarzyszącymi?
Myślę, że trzeba je potraktować indywidualnie. W zależności też od tego czy ktoś chciałby je przenieść jako główną postać czy może jako towarzysza.

36PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 7:11 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Jeszcze jedna kwestia, na którą odpowiedzi nie dostałem.
Kwestię reputacji wyjaśniłem wyżej, zaś sprawa rankingu jest dość prosta - zaktualizuję go dla każdej postaci, ale dopiero gdy będę wprowadzał modyfikację informacji znajdujących się na wiki.
No chyba, że zdecydujemy się na wywalenie go tak jak zaproponował Jatapon.

Przykładowo pula do rozdania na 3 postaci towarzyszące wynosiłaby 250% jednostek postaci głównej. Czyli dla Raymonda Uruki 250,000j do rozdania dla towarzyszy (i analogicznie 2,500 punktów statystyk).
Co powiecie?
Jak dla mnie, idea Rayema wydaje się tutaj całkiem logiczna. Przy siedmiu postaciach i proponowanym przez Jatapona poziomie mocy dla Yoha, uzyskałbym 402,500j do rozdania, czyli 4025 punktów statystyk.
Myślę, że trzeba je potraktować indywidualnie. W zależności też od tego czy ktoś chciałby je przenieść jako główną postać czy może jako towarzysza.
Prawda. Przez moment myślałem nad tym, czy nie powinny startować w takim poziomem mocy, jaki miały przed zresetowaniem rozgrywki, ale w przypadku startu jako postać towarzysząca, każdy mógłby im - niestety - tak czy siak ustalić dowolny poziom.

Kwestia poziomów mocy proponowanych przez Jatapona - jak to się ma do punktów statystyk, jakie możemy rozdać postaci głównej? Zostajemy przy 1000 czy przeliczamy po prostu poziom mocy (Yoh = 1150, Viego = 1100, Bercik = 1050)?

37PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 9:24 am

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Proponowałbym wywalić te całe rangi Amator > Mistrz itp., natomiast pozostawić samą listę z poziomami mocy. Czasem fajnie mieć wgląd na to, jak dana postać prezentuje się na tle pozostałych. Poza tym, kto wie, być może niektórych motywuje to, by prześcignąć postać znajdującą się na miejscu powyżej i grać. No... i możliwe, że w przyszłości zrobię kolejne Top-5 naszego PBFa xd

Z tym poziomem mocy na start jest mi w sumie obojętne. Różnice i tak nie są aż tak duże, ale może zadowoli to Bercika i skłoni, by jednak zmienił znowu zdanie i jednak wrócił do gry. Poza tym, Rayem i tak jest w tym przypadku postacią modelową z PL=100.000, więc tym bardziej mi to obojętne :P

38PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 10:48 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Josz napisał:Kwestia poziomów mocy proponowanych przez Jatapona - jak to się ma do punktów statystyk, jakie możemy rozdać postaci głównej? Zostajemy przy 1000 czy przeliczamy po prostu poziom mocy (Yoh = 1150, Viego = 1100, Bercik = 1050)?
Nie no, wydaje mi się, że już powinniśmy się trzymać schematu 100j = 1 pkt do statsów. Czyli Yoh - 1150, Viego - 1100, Bercik - 1050 etc.

39PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 5:29 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Pozwoliłem sobie obniżyć poziom mocy Yoha do takiego samego, jakim dysponuje Viego... bo w sumie mogę.
Spoiler:
Okej, czyli mamy już ustalone teoretycznie wszystko, co byłoby niezbędne do rozpoczęcia gry. Na podstawie powyższego, każdy ma konkretną liczbę punktów do rozdania w statystykach, a dokładniej:
Spoiler:
Na jednego towarzysza przypada 50% jednostek postaci głównej. Za wzór weźmy Raymonda - 100,000j.
Ilość towarzyszy:Poziom mocy:%
150,000j50%
2100,000j100%
3150,000j150%
4200,000j200%
5250,000j250%
6300,000j300%
7350,000j350%
8400,000j400%
9450,000j450%
10500,000j500%
11550,000j550%
12600,000j600%
13650,000j650%
14700,000j700%
15750,000j750%
...i tak dalej. Łatwo policzyć, że prowadząc 12 postaci, Rayem na rozdzielenie punktów statystyk pomiędzy nimi dostałby 6000. Oczywiście, postać główna się nie wlicza.
Mnożnikami do poszczególnych transformacji zajmę się później, gdy już zbiorę informacje na temat tego, kto jakimi przemianami dysponuje.
Ranking postaci zostanie usunięty na rzecz zwykłego spisu poziomów mocy poszczególnych postaci - tak, spróbuję uwzględniać w nim wszystkich, którzy pojawią się od czasu rozpoczęcia rozgrywki w starym świecie, a więc zarówno postacie towarzyszące głównym bohaterom, jak i "zwykli" NPC.
Spis NPC będzie na bieżąco aktualizowany. Gdy spotkacie jakiegoś ważniejszego NPC, zostanie dodany do spisu.
Reputacja zostanie rozdana na podstawie historii naszych postaci, plus - o ile zdołam sobie przypomnieć większość - także dawnych wydarzeń, w których brały one udział. Rzecz jasna, musieli o nich wiedzieć mieszkańcy planety lub miast. Przykładowo, za turniej Dokuohtei Gidayu nie dostaniecie punktów reputacji, jednak za Shigena już tak, gdyż podczas walki z nim pojawili się sterowani przez NPC'a Bogowie.
Techniki oraz transformacje pozostają bez zmian. Jeżeli posiadacie spis na wiki to ułatwiliście sobie zadanie. Jeżeli nie - poszukajcie dawnych kart postaci na forum. Przypominam, że bohaterowie "drugiego świata" zostali przeniesieni do archiwum w dziale z kartami postaci.
Na time-skipy powstanie oddzielny temat, by łatwiej było je odnaleźć oraz określić, co, kiedy i gdzie miało miejsce.

Zapomniałem o czymś?
Będę wdzięczny, gdybyście po stworzeniu swoich postaci napisali prywatną wiadomość do NPC na temat tego, co robiły kilka dni po balu z okazji zakończenia pierwszego Tenkaichi Budokai. Łatwiej będzie napisać krótkiego i w miarę spójnego time-skipa.

40PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 6:11 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Yoh napisał:Będę wdzięczny, gdybyście po stworzeniu swoich postaci napisali prywatną wiadomość do NPC na temat tego, co robiły kilka dni po balu z okazji zakończenia pierwszego Tenkaichi Budokai. Łatwiej będzie napisać krótkiego i w miarę spójnego time-skipa.
Chyba właśnie skazał was na czekanie, aż ja skończę swoje karty postaci i wyślę mu co robiłem po TB. W wakacje może zaczniemy grać. Bo nie mam czasu praktycznie teraz na nic, zapieprz na studiach. No i typowy dla mnie brak chęci do wszystkiego.
Nadal nie do konca zgadzam sie z jednostkami, ale jebac...

41PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sro Kwi 22, 2015 6:56 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Yoh napisał:Na jednego towarzysza przypada 50% jednostek postaci głównej.
Otóż nie.
Tzn. chodzi mi o to, że trochę inaczej przedstawiliśmy to z Rayem. W puli jednostek do rozdania pomiędzy towarzyszami miało być 100% jednostek postaci głównej + 50% za każdego towarzysza
Ale teraz tak sobie liczę i jednak wychodzi tego trochę za dużo. Może więc zostać tak, jak Ty to policzyłeś. Ew. zmniejszyłbym do 25% jednostek za dziecko, bo na nich można się nieźle wyboostować :P

Bercik napisał:Chyba właśnie skazał was na czekanie, aż ja skończę swoje karty postaci i wyślę mu co robiłem po TB. W wakacje może zaczniemy grać. Bo nie mam czasu praktycznie teraz na nic, zapieprz na studiach. No i typowy dla mnie brak chęci do wszystkiego.
Nie, żeby coś - Twój team jest spoko, kluczowy w wielu momentach gry i wgl, ale nie musimy wcale na niego czekać. Jak będziesz zwlekał to ten tydzień po turnieju zawsze można pozostawić wenie twórczej NPC. A do gry dołączysz z czasem :>

Również Bercik napisał:Nadal nie do konca zgadzam sie z jednostkami, ale jebac...
Racja, jebać.

42PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Kwi 25, 2015 8:12 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Pytanie mam. (Rayem, nie bij jeśli będziesz musiał zmieniać.)
Czy dla postaci towarzyszących, liczba punktów do rozdania w statystyki musi być adekwatna do liczby jednostek? Tak jak ma to miejsce w przypadku postaci głównej. Wydaje mi się, że to chyba miałoby większy sens. Co myślicie?

Tak jak przykładowo Shigeru ma 105,000j i przez to 1050 punktów statystyk.
To gdy dam Keijiemu 79,550j to powinien mieć 795/796 punktów?
Czy może po prostu wybrać sobie dowolną liczbę z ogólnej puli przyznanej dla postaci towarzyszących i mieć wywalone?

43PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Kwi 25, 2015 11:59 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Jeśli Yoh popiera mój pomysł to Keiji ma 795/796 pkt statystyk. W każdym przypadku 100j = 1pkt statystyk.

[y]Właśnie tak ma to wyglądać. Ile razy jeszcze będę musiał napisać to samo? : /[/y]

44PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Nie Kwi 26, 2015 11:51 am

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Tyle razy Yoszu ile będziesz musiał! To wina Maxia, on mnie zmylił i nie chciał napisac posta. Padło na mnie ;<
Jak macie pretensje to ja nie gram!

[j]Chyba muszę zacząć robić screeny tego, jak Bercik pisze "ja nie gram" i wszystkie później wstawić w jego pierwszym poście na PBFie :P[/j]

45PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 6:04 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Prosiłbym wszystkich, którzy planują rozpocząć grę o spis obecnych transformacji ich postaci.

46PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 6:16 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
No u mnie nie ma tego zbyt dużo:
Raymond - Super Saiyanin
Rosa - brak
Horor - Beast Mode (choć to raczej zerwanie ograniczeń i zdziczenie)
Amane - Super Saiyanin, Super Saiyanin 2, Super Saiyanin 3 i Great Ape (o ile traktować to jako formę)

47PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 7:32 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Max: Sparkling Evolution 1, Sparkling Evolution 2, Lightning Lord, Shinigami (Shikai, Bankai), Vizard, Blade of Chaos (ten miecz dawał jakiegoś boosta)
Hanako: brak
Isaac: Esperra Rage (bardziej boost niż transformacja)
Aoi: brak
Shiranui: tajemnica

48PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 7:34 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie określić stałe mnożniki do poziomu mocy w przypadku konkretnych transformacji. 10% mnożnika poziomu mocy będzie mnożnikiem do statystyk - oczywiście, nie wszystkich.

Na przykład, Super Saiya-jin posiada mnożnik x50 - i przez tą liczbę pomnożymy poziom mocy. 10% z 50 to 5 - przez tą liczbę z kolei pomnożymy wszystkie statystyki, wpływające w jakiś sposób na aspekty fizyczne - atak, energię, obronę, szybkość i siłę fizyczną. Koncentracja oraz inteligencja pozostają bez zmian, bowiem nie są to statystyki, które powinny ulegać zmianie poprzez przemianę.

Co Wy na to? Oczywiście, czekam również na Wasze propozycje dot. tego tematu, jeżeli jakieś macie.

49PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 8:00 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Może być. W końcu PL zależy poniekąd on naszych statystyk. Przynajmniej na początku tak jest, bo potem cholera wie, co się z tym stanie.
To teraz powodzenia z ustalaniem mnożników :x

50PBF - co dalej? - Page 2 Empty Re: PBF - co dalej? Sob Sie 08, 2015 8:14 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Tak. Inaczej sobie tego nie wyobrażałem.
Tylko żeby nie wyszło, że jakaś postać miała mieć jakąś swoją najpotężniejsza transformację np. Super Aki. I oprócz niej posiadała Bankai. To żeby nie wyszło, że nagle Bankai ma większy mnożnik niż Super Aki, który miał być najpotężniejszą transformacją dla tej postaci.
Tak, chyba w miarę zrozumiale to opisałem.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 2 z 3]

Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.