Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : Previous  1, 2

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 2 z 2]

26Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Pią Paź 12, 2012 6:44 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Jem mordoklejki, fajnie nie? Nie wcale nie! Bo ciągle trafiam na cytrynowe i zęby mi się sklejają. W sumie smakują jak mamba. Kurde, czwarty raz cytrynowa! Argh. Nieważne.

Nie pasuje mi już początek. Niby stoi dwóch nastolatków ale z zdania później można wywnioskować, że jeden z nich ma tylko 2 lub 3 lata i w dodatku umie mówić bardzo dobrze. Fuck Yea! Winogronowa mordoklejka. Dobra, wracając do opowiadania. Wiem, że chodziło ci o to, że jeden jest młodszy o te 2-3 lata, ale dopiero zrozumiałem to czytając drugi raz. Ciekawy sposób na pokazanie o co chodzi w turnieju i na jakich zasadach się on Pomarańczowa mordoklejka! Odbywa. Przejdźmy jednak do losowania, które jakoś szybko przeczytałem, przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Poznajemy już wszystkich uczestników i nie-uczestników(wiecie o kim mówię). Poznajemy ich numery walk i przeciwników. Oczywiście ktoś musiał zauważyć, ze ludzi jest za dużo. Rozwiązanie tego wątku w prawdzie pomysłowe, ale zapewne nie będzie tak fascynujące jak walka 1 vs 1. No cóż. Max podsunął mi pomysł na zakończenie. Max vs Shigeru w finale, Hatustoku staje przed poważnym wyborem: Poddać się w imię przyjaźni czy walczyć w imię honoru. Losowanie, losowaniem, ale ja w końcu nie wiem czy Woogy mieszał te numerki, chyba nie ma nic o tym wspomnianego, a przynajmniej ja tego nie widzę. Znalazła się też niczego sobie panienka, która z ubioru bardzo przypomina mi Videl z jednego z Uni z DBM'a. Nieważne. Po zakończeniu losowania poznajemy plan nie-uczestnika. Chłopak trochę przegiął najeżdżając na rodziców. W sumie chyba nie wiele osób wie dlaczego, chodzi mi o czytelników. Niby jakiś zarys jest, ale nie bardzo wiadomo o co chodzi przydałoby się to jakoś wyjaśnić. Już chyba nie muszę pisać, że czekam na więcej, nie?
Hell yea! Truskawkowa mordoklejka!

/3 KP
/@Yoh

27Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Pią Paź 12, 2012 11:22 pm

Max

Max
Human Interface
Human Interface
Muszę przyznać, że pierwsze co rzuca się w oczy to ładna długość ale to pewnie zasługa tak dużej ilości dialogów. W ciekawy sposób pokazałeś o co chodzi w tym całym Hakkai i jakie zasady w nim panują. Moment, w którym były losowane numerki, naprawdę ciekawie mi się czytało, to prawdopodobnie przez chęć dowiedzenia się kto z kim będzie walczyć. Ciekawi mnie tylko czy Woogy w końcu namieszał w tych numerkach, czy nie? Po doczytaniu do końca przed moimi oczami malowała się scena walki Max vs Shigeru, w której Hatsutoku musi dokonać trudnego wyboru. Oczywiście od razu opowiedziałem o tym Bercikowi, który jak zwykle nie mógł się powstrzymać i powiedział coś niemiłego, a następnie opisał scenę walki w poście wyżej. Póki co podoba mi się sposób w jaki pokazujesz moją postać. :perfect:
Fick robi się coraz ciekawszy, czekam na kolejne rozdziały. Myślę, że to chyba wszystko co chciałem tu napisać. Niech moc będzie z tobą.

/2 KP
/@Yoh

28Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 13, 2012 9:06 am

Aki

Aki
Jounin
Jounin
Bercik, Maxiu, nie chcę wam psuć tego jakże pięknego zakończenia, lecz jeśli w turnieju nie będzie losowań następnych walk, tylko pójdzie ono normalnym torem, to się spotkacie nie później ani nie wcześniej niż w półfinale, oczywiście, jeśli wasze postacie wygrają wszystkie walki...
Spoiler:
Taka tam tabela dla ułatwienia...
No ale wracając do ficka. Zgadzam się z moimi poprzednikami, że powinieneś zmienić w "(...)drugi natomiast młodszy – może 2-3 lata." na "(...)może o 2-3 lata", niby tylko jedna literka, ale dodaje postaci 13 lat :D. No i też mnie zastanawia, czy Ługi coś tam zrobił przy tym losowaniu, bo tak trochę niewyjaśnione to jest...
Co do fabuły. Wyjaśnia się, kto z kim będzie walczyć, jak to Scizor okazał się tchórzem, bo nie chce sobie pobrudzić rączek i nadaje warunek, że to Shigeru ma wygrać cały turniej. Co za ch...cham. Nie lubię go. O, tak samo nie lubię Scorpiusa, który każdego wyśmiewa. A co najdziwniejsze, nie przeszkadza mi zbytnio Bestia o.O . No, nieważne. To chyba wszystko, co chciałem napisać, a no i... Czekam na walki i następny rozdział!

@edit
Oł, sry. Poprawione.

/2 KP
/@Yoh



Ostatnio zmieniony przez Aki dnia Sob Paź 13, 2012 9:44 pm, w całości zmieniany 1 raz

29Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 13, 2012 10:19 am

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Rzadko odpowiadam na pytania w komentarzach (przynajmniej aż do wstawienia kolejnej części ficka), ale jako że się powtarzały - zrobię wyjątek xd.
Mr.Bercikovsky napisał:Nie pasuje mi już początek. Niby stoi dwóch nastolatków ale z zdania później można wywnioskować, że jeden z nich ma tylko 2 lub 3 lata i w dodatku umie mówić bardzo dobrze. Fuck Yea! Winogronowa mordoklejka. Dobra, wracając do opowiadania. Wiem, że chodziło ci o to, że jeden jest młodszy o te 2-3 lata, ale dopiero zrozumiałem to czytając drugi raz.
Aki napisał:Zgadzam się z moimi poprzednikami, że powinieneś zmienić w "(...)drugi natomiast młodszy – może 2-3 lata." na "(...)może o 2-3 lata", niby tylko jedna literka, ale dodaje postaci 13 lat Very Happy.
Dla mnie wydawało się logiczne to, że jest o tyle młodszy, ale może macie rację - zmienię to przy najbliższej okazji ;).

Mr.Bercikovsky napisał:Losowanie, losowaniem, ale ja w końcu nie wiem czy Woogy mieszał te numerki, chyba nie ma nic o tym wspomnianego, a przynajmniej ja tego nie widzę.
Maxpayne1996 napisał:Ciekawi mnie tylko czy Woogy w końcu namieszał w tych numerkach, czy nie?
Aki napisał:No i też mnie zastanawia, czy Ługi coś tam zrobił przy tym losowaniu, bo tak trochę niewyjaśnione to jest...
Cóż, sam nie wiem czy powinienem to wyjaśniać - powinienem to zostawić to rozważenia czytelnikom xd. Ale dobra. Uwaga! Tekst może zawierać śladowe ilości wyjaśnień. Shigeru nie zależało na turnieju -> chciał tylko nastukać Scizorowi, żeby odzyskać Sandrę -> Scizor nie bierze udziału, a Shigeru musi wygrać turniej -> po co mieszać w losowaniu?
Mam nadzieję, że jest to już w miarę jasne. Może i powinienem o tym jakoś wspomnieć w tekście - zobaczę, może poprawię.

Pozdro!

P.S. Aki, fajna tabela xD. Miałem wstawić swoją, którą mam, ale postanowiłem Wam nie ułatwiać xd. Tym bardziej, że mam już tam rozpisane wyniki prawie wszystkich walk.

@edit
Aki - Hakkai xd.

30Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 13, 2012 6:24 pm

Ykmo

Ykmo
Sniper
Sniper
Cały fick czyta mi się bardzo przyjemnie. Historia mnie wciągnęła i czekam na więcej. Przypuszczam, ze jestem na przegranej pozycji w swojej walce ale mam nadzieję, że łatwo się nie poddam ;d Ogólnie to nie lubię się doszukiwać błędów, po prostu lubię to czytać i to będę robił dalej. Życzę powodzenia w dalszej twórczości ; )

/1 KP
/@Yoh

31Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Nie Paź 14, 2012 6:53 pm

Rayem

Rayem
KOX
KOX
Dwa rozdziały do skomentowania, co? No, to nie ma co czekać, aż jeszcze dojdzie mi trzeci.
Całość czyta się równie przyjemnie, jak i poprzednie rozdziały. Same błędy, które popełniłeś zostały już wymienione przez moich poprzedników, a z tego, co widzę, nie ma ich zbyt dużo. Fabuła zaczyna się rozkręcać. Sam fakt drogi oraz wejścia na ten turniej bardzo mi przypadł do gustu. Zachowałeś tutaj bardzo fajny, zarówno tajemniczy, jak i budzący nieco grozy klimat. Dowiadujemy się o pewnych zmianach w planach działania postaci, a także tego, kto będzie się z kim pojedynkował. No tak, losowanie... Tutaj akcja trochę zwalnia, poświęciłeś temu praktycznie cały rozdział.
Mam nadzieję, że kolejny ponownie przywróci jej tempo i będzie równie zachęcający dla czytelnika. "Piszta dalej, bom głodnym nowych wrożeń."

KP: 2
/Feli

32Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Wto Paź 16, 2012 6:33 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Dwa rozdziały w krótkim czasie? Ah, rzuciła mi się nieobecność w oczy. Ale do rzeczy… Do błędów interpunkcyjnych i ortograficznych, których de facto zbyt wiele nie zauważyłem, nie zamierzam się czepiać. Chodzi mi głównie o fabułę, a także opisy postaci oraz miejsc. W pierwszym przypadku, jest dobrze – turniej w końcu się rozpoczął, rozdział rozpoczął się dość ponuro, powoli przybierając nieco weselszy przebieg akcji. Później rozpoczynamy losowanie i… bum. Yoh walczy z „ekstra laską”, mając gdzieś moc jaką dziewczyna dysponuje – tak, to cały Atsuko. Cholera, udupiłem się z faktem, że nie biję kobiet – jak więc wygrać? Mniejsza o to. Opisy postaci są zrobione przyzwoicie, miejsca również opisujesz z Talką gracją, że można sobie w przybliżeniu wyobrazić pomieszczenie, bądź większą lokację – to bardzo dobrze, ale staraj się czasami nie przesadzać. Czekam na kolejny rozdział, a w szczególności pojedynek Iku i Yoha. Cholera, co to za dziewczyna? :62:

KP: 2
/Feli

33Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 20, 2012 2:13 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Dzięki za komentarze, chłopaki. Szkoda tylko, że Ci którzy zgłosili się do ficka i tak bardzo chcieli w nim wystąpić, nie pofatygowali się nawet, żeby go chociaż krótko skomentować. Bo nie wiem, czy w ogóle go czytają...
Nieważne, w każdym razie - kolejna część gotowa!

Spoiler:

Miałem sporo problemów z tą walką. Oby nie okazało się, że wyszła słabo.
Liczę na komentarze, pozdro!

34Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 20, 2012 6:53 pm

Mr.Bercikovsky

Mr.Bercikovsky
KOX
KOX
Bercikovsky Theme!

Misiek, ocena nie będzie wyczerpująca bo muszę ocenić całe forum, a czasu coraz mniej. Tak więc nie przedłużając. Bum, bam, grzmot... koniec. Dziękuję za uwagę. A teraz tak na serio. Zaczyna się w nietypowy dla mnie sposób, bo od wypowiedzi jednego z bohaterów. Rozpoczyna się krótki dialog, następnie zostaje ogłoszone rozpoczęcie pierwszej walki. Jak ja nie przepadam za walkami, serio. Wolę jak postacie rozmawiają czy coś w tym stylu. Nie przepadam za tym w gifach, komiksach czy nawet anime. Zawsze wydaje mi się, że ludzie napierdalanką chcą zastąpić fabułę. O doskonałym przykładem jest obecna saga na PBF. A ja znów odbiegam od tematu. Walka, walką... szybka, dynamiczna w miare dobrze opisana. Na pewno lepiej od mojej. Pojawiają sie też komentarze pozostałych wojowników, którzy tylko się przyglądają. Sama walka zajęła praktycznie cały part, co jak wspomniałem mi niezbyt odpowiada, niestety. Ale mną się nie przejmuj, ja i tak będę to czytał. Każdy ma inne gusta. Mam nadzieje, że w późniejszych partach mi to zrekompensujesz xdd.


KP: 2
/Feli

35Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 20, 2012 7:04 pm

Jata

Jata
Moderator
Moderator
Mr.Bercikovsky napisał:Jak ja nie przepadam za walkami, serio.
Ciężko uniknąć dużej ilości walk w opowiadaniu, które się na nich opiera 4. Choć mi osobiście ciężko czasami je tworzyć, to myślę, że są dość ważne. Mimo, że starał się będę przede wszystkim rozwijać fabułę.

Swoją drogą - obstawiajcie wyniki walk, jeśli chcecie. Tak dla urozmaicenia. Poza tym jestem ciekaw Waszych typów i tego, czy ułożyłem drabinkę (bo mam już rozpisane wszystkie walki) w przewidywalny sposób... Mam nadzieję, że niekoniecznie 4.

Pozdro!

36Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Sob Paź 20, 2012 8:21 pm

Aki

Aki
Jounin
Jounin
Ja też niestety nie przepadam za walkami, ale tylko w pracach pisemnych... w sumie to aż. Ani ich nie umiem pisać (przykładem może być chociażby teraźniejszy sparing z Ługim na PBF-ie), ani nie lubię ich czytać zbytnio, w Insuperable to jeszcze nie jest największy problem, umiem je sobie wyobrazić, bo piszesz prostym, amatorskim językiem, ale w książkach, gdzie są one opisywane tak szczegółowo i profesjonalnie, to ja mam takie "WTF?! Co on, kurna, zrobił?"... No ale nieważne, trochę odszedłem od tematu ficka. W każdym razie jeszcze co do tematu walk w twoim ficku - nie będę się ich czepiał, bo nie da się ich uniknąć, jako że wymyśliłeś fabułę, która opiera się na turnieju.
Na błędach interpunkcyjnych się nie skupiałem, bo czytając twoje wypociny i w tym temacie, i w innych, łatwo mi zauważyć, że ich zazwyczaj nie popełniasz, a jak już popełniasz, to bardzo rzadko.
Co do początku, to jak już Berciak zauważył, jest on dość nietypowy, bo od razu zaczyna się wypowiedzią jednego z bohaterów. Mogłeś to trochę inaczej zacząć w każdym razie - chociażby od opisania reakcji Shigeru na narzucony warunek Scizora. Po dialogu dwóch, jakże kochających się braci, rozpoczyna się turniej. Walkę opisałeś dobrze, łatwo było sobie ją wyobrazić, tak jak już pisałem, dzięki twojemu prostemu stylowi - nie mam tu na myśli, że jak jest prosty to zły, wręcz przeciwnie.
Btw. Co do tematu obstawiania walk. To daję na to, że pojedynek wygra Ryu, który zmierzy się w drugiej rundzie z Johem, mimo że chłopak z kitką będzie początkowo nie doceniał dziewczyny, to i tak z nią wygra.


KP: 3
/Feli

37Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Nie Paź 21, 2012 11:57 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Nie przejmuj się opisem walk, bo jeżeli chodzi o Twoje opowiadanie, akurat to jest ogromnym plusem „Insuperable”. Turniej powoli idzie do przodu – Ryu kontra Mimie toczą naprawdę ciekawy pojedynek. Dzięki fajnemu opisowi akcji, łatwo wyobrazić sobie walkę tych dwóch wojowników. Do błędów interpunkcyjnych oraz ortograficznych nie mam zamiaru się czepiać – nie widzę takowej potrzeby, skoro sam w tej kwestii jestem… no, jaki jestem.
Jeżeli chodzi o obstawianie walk… Ryu zwycięży z Mimie – nawet jeżeli ten drugi wyjdzie z ataku jaki Ikawagashii mu zaserwował, to domyślam się, że ma on jeszcze transformację w demona cienia w zanadrzu. Yoh kontra Iku – walka o tyle ciekawa, że Atsuko po prostu niedocenia dziewczyny. Obstawiam dwie możliwości – Yoh się podda, nie zamierzając po dłuższym namyśle walczyć z kobietą; ma pewien kodeks, podobnie jak Nakatoni. Ewentualnie, nie będzie chciał walczyć i zwyczajnie zacznie uświadamiać dziewczynę, że turniej nie jest miejscem dla niej. Nieco zaskoczy go jej moc, ale w ostateczności i tak powinien wygrać. Walka może mieć też charakter komediowy – odskocznia od ciągle ciekawych, ale niekoniecznie zabawnych walk. Patrząc na charakter Atsuko, coś może w tym być. Tuffle kontra „Bestia” – obstawiam, że zwycięży Tuffle. Oczywiście, tutaj mogę się mylić, ze względu na to, że nie wiem jaką rolę ma tutaj owy „Bestia”. Głównie chodzi o zachowanie chuligana, wszak, ktoś mu po prostu uświadomi, że „na zewnątrz” niekoniecznie, ale tutaj są silniejsi wojownicy od niego. Woogy kontra Katayachi – walka może być ciekawa i zabawna ze względu na charakter Roleyo, ale to właśnie jego typuję w tej walce. Powód? Ta postać nie może przegrać; jest zbyt jajcarska i musi mieć jakąś ważniejszą rolę w dalszym etapie turnieju. Shigeru kontra Toshi – czy naprawdę muszę obstawiać zwycięstwo jednego z nich? Toshi to świetny wojownik, ale wątpię by podołał Nakatoniemu. Ten przecież ma w zanadrzu nie tylko moc kontrolowania lodu i ogólnie zimna, ale prawdopodobnie transformację na formę Blue Slayer. Oczywiście, Akamura również ma jakieś dodatkowe formy dzięki którym pojedynek prawdopodobnie nabierze rumieńców – brat Scizora ma jednak pewne zadanie do zrealizowania. Aki kontra Sai – walka może być ciekawa, obstawiam Akiego. Czemu tylko tyle? Nie wiem – ciężko typować któregoś z nich, ze względu na to, że zwyczajnie nie pamiętam mocy, lub też o nich jeszcze nie wspominałeś, jakich używali obydwaj. Jun kontra Scorpius – typuję Scorpiusa. Jest zarozumiały i pewny siebie – nie dopuści myśli, że może przegrać już w eliminacjach do ćwierć-finałów. Później zostanie dla niego podniesiona poprzeczka, której już nie podoła. Ketsu kontra Maxiu – szczerze? Nie mam zielonego pojęcia, który z nich ma większe szansę. Typowałbym Maxa, ale nie wiem czy Ketsu posiada moc „Master of Puppets”. Jeżeli tak i nie zawaha się jej użyć już na początku, to rzeczywiście może mieć szanse. Wolę być jednak w stosunku do tej walki obojętny – niezależnie od tego, kto wygra, i tak dalej mamy ciekawe walki.
Ćwierć-finałów nie obstawiam. Nie wiem czy dobrze obstawiłem nawet eliminacje xd


KP: 3
/Feli

38Insuperable - Page 2 Empty Re: Insuperable Pon Paź 29, 2012 5:58 pm

Katayachi

Katayachi
Logia User
Logia User
Przepraszam ,że dopiero teraz oceniam twoje wyroby ,ale miałem ostatnio dużo czasu. Ale do rzeczy...

Super ,że zaczynają się walki coś w tym ruszyło i dobrze. Jestem ciekaw kto wystąpi w finale ;).
Długo tekstu mi odpowiada ,jest dobra. Lecz w jednym dialogu jest tak dużo tekstu , że mogłeś to jakoś fajnie podzielić ,bo to psuje jak dla mnie efekt wizualny.

Nie mogę się doczekać kolejnego parta :)

Pozdrawiam.

/1 KP
/@Yoh

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 2 z 2]

Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.