Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1Kreatywne Punkty Empty Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 8:08 pm

Katayachi

Katayachi
Logia User
Logia User
Witajcie drodzy Mili :)
Krótko i na temat.
Otrzymywanie punktów za pisanie Tutoriali. "A czemuż" ktoś spyta z oddali.
A no ,dlatego że jak użytkownicy zaczną pisać pomocne TuTki , zaczną pomagać innym i także sobie. Kreatywnych Punktów dostawało by się w skali 1KP-3KP , w zależności od tego jak dobry jest poradnik i czy jest na tyle pomocny ,aby w ogóle coś dostać.
Dzięki wprowadzeniu takiego systemu , kilka osób może by zachciało napisać coś przydatnego i za to zarobić kilka punktów.

Co do skali otrzymywanie ilości KP to oczywiście jest to tylko przykład , może być więcej punktów albo mniej wszystko zależy od GTW.

Proszę się wypowiadać , drodzy Użytkownicy.

2Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 8:15 pm

Ykmo

Ykmo
Sniper
Sniper
Mi pasuje, pomysł dobry zwłaszcza na teraz kiedy dział tutoriale ma zostać wyczyszczony.

3Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 8:33 pm

pawsonek33m

pawsonek33m
Super Saiyan
Super Saiyan
Jestem ZA.Dzięki temu ludzie zaczną pisać tutorial'e,żeby chociażby sobie nabić punkty.Co prawda zaczną się od tego spamy,parę razy te same pomysły itp.ale pomysł nie jest zły ; )

4Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 8:57 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Temat warty dyskusji.

Proponuję, a żeby użytkownik za napisanie poradnika zgarniał od 1 do 5 Kreatywnych Punktów, w zależności od tego czy poradnik rzeczywiście jest dobry i coś pomaga czy też niekoniecznie. Nie będziemy nagradzać poradników powtarzających się, czyli przykładowo:

Poradnik A jest przeznaczony do obsługi EGA. Poradnik B, który powstał później, także.
Taki poradnik nie otrzyma KP.
Poradnik A jest przeznaczony do obsługi EGA. Poradnik B, który powstał później, także, jednak autor porusza również kwestie, których nie ma w poprzednim poradniku.
W takim przypadku, tematy zostaną połączone, zaś autor poradnika B otrzyma 1KP.

Oczywiście, czekamy również na zdanie innych administratorów, jednakże ja uważam, iż pomysł jest dobry i wart szerszej dyskusji. Jeżeli nie tutaj, to chociażby w gronie administratorskim.

5Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 9:05 pm

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Nic przeciwko.

6Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 10:21 pm

Zbir

Zbir
Battle Moderator
Battle Moderator
Nie miałbym nic przeciwko temu pomysłowi - wszak nie ja miałbym dodatkowej roboty - ,ale spójrzmy na to z innej perspektywy. NIKT nie zdecyduje się napisać na siłę poradnika żeby dostać kilka mało przydatnych kp ,kiedy może dostać tę samą liczbę za dwa krótkie komentarze w dziale 'artystycznym'. Ludzie dzisiaj się albo pilnują z ostrzeżeniami ,albo podchodzą do tematu z nastawieniem ,że w razie czego zrobią nowe konto. Po co więc trudzić się i pisać cokolwiek dłuższego dla kilku KP ? Taka powiedzmy dygresja.
Jakieś urozmaicenie to życia jest ,ale moim zdaniem mało będzie miało wspólnego z rzeczywistością.

7Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Nie Sie 26, 2012 11:57 pm

Katayachi

Katayachi
Logia User
Logia User
Zbir , masz rację w tym ,że ludzie za marne 3KP Tobie nie zrobią poradnika. Ale jakby GTW podwyższyło skale? Dajmy na to 12-15 KP ? Na pewno byłoby zachęcające : >. Mógłbym pomóc w określeniu skali nadawania ,bo mam na to pomysł.

8Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Pon Sie 27, 2012 12:02 am

Inerno

Inerno
Super Saiyan God
Super Saiyan God
Pomysł oczywiście interesujący... Mam nadzieję, że uaktywni on znacząco dział Tutoriale. Problemem jednak wydaje mi się sama nagroda za taką pracę. Na pewno administracja zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko stworzyć porządny poradnik do czegokolwiek, pozwalający przeciętnemu userowi nauczyć się tego co autor chce przekazać. Pomijam już nakłady czasu, które również nie będą adekwatne do uhonorowania takiego użytkownika. Z jednej strony zaskoczyła mnie tak niska ilość pkt Kp, z drugiej jednak po przemyśleniu całej sprawy powinna na ten temat wypowiedzieć się osoba, która takie tutoriale tworzyła. Sam oczywiście tego nie robiłem, więc tutaj głos pozostawiam osobom bardziej doświadczonym. Pokażę swój gest, nie będę obojętny - wygląda na to, że taka będzie relacja zarówno ze strony pomarańczowych jak i zwykłych userów. Rozumiem także, że takie zmiany należy wprowadzać powoli wraz z rozwojem sytuacji. W końcu ostatnim organem chcącym chaosu związanym z KP jest administracja. Chciałbym także poruszyć temat wygasania linków skoro nadarza mi się okazja. Czy jest jakiś skuteczny sposób na archiwizowanie naszych plików na dobre lata? Jest to raczej jakiś luźny pomysł, który nasunął mi się pisząc ten post. Mówi się, że to co raz trafi do internetu nigdy stamtąd nie ucieknie... szkoda, że ta reguła nie obowiązuje wartościowego contentu.

9Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Pon Sie 27, 2012 12:26 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Czy jest jakiś skuteczny sposób na archiwizowanie naszych plików na dobre lata? Jest to raczej jakiś luźny pomysł, który nasunął mi się pisząc ten post. Mówi się, że to co raz trafi do internetu nigdy stamtąd nie ucieknie... szkoda, że ta reguła nie obowiązuje wartościowego contentu.
W przypadku plików, nie znaleźliśmy jeszcze hostingu na którym by nie wygasały - być może ten, na którym aktualnie znajduje paczkonarium ARS, jest coś wart.
Jeżeli chodzi o wygasanie linków do obrazków, to póki co, ciężko jest coś na to poradzić. Do tej pory myślałem, że na imageshack.us pliki nie są usuwane - kiedy ostatnio na moim koncie pojawiła się wiadomość dot. tego, że w styczniu większość moich obrazków na koncie zostanie usunięta, bowiem nie posiadam "konta premium" - straciłem zaufanie do tego serwisu. Mam nadzieję, że w przypadku photobucket.com na którym znajdują się sprity z forumowej bazy spritów, nie odwali jakiegoś niecnego żarciku.
Jeżeli zauważysz plik lub obrazek, do którego link wygasł - powiadom administrację. Nie gwarantuję pewności odświeżenia linka pliku, bo możemy go nie posiadać - powinniśmy jednak bez problemu uporać się z obrazkami.

Zbir , masz rację w tym ,że ludzie za marne 3KP Tobie nie zrobią poradnika. Ale jakby GTW podwyższyło skale? Dajmy na to 12-15 KP ? Na pewno byłoby zachęcające : >. Mógłbym pomóc w określeniu skali nadawania ,bo mam na to pomysł.
Chodzi o to, że Kreatywne Punkty nie mogą być zbyt łatwe do zarobienia. Za zwycięstwo w konkursie użytkownicy zgarniają zazwyczaj 15-20 KP - jeżeli podobnie mieli byśmy traktować nowe tutoriale, branie udziału w konkursach straciłoby trochę sensu. Jestem jednak w stanie zgodzić się na 0-10 KP za poradnik.

10Kreatywne Punkty Empty Re: Kreatywne Punkty Pon Sie 27, 2012 6:09 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Konto na Photobucket mam od czasów DBS, nic nie zostało usunięte jak dotąd.

(aczkolwiek jeśli to się zmieni, formujemy armię i siejemy destrukcję)

Jako że Yosz już wprowadził ten plan, czy są jeszcze jakieś inne pomysły?

/Jak widać, niekoniecznie. Dlatego też, pozwolę sobie zamknąć temat.
/@Yoh

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.