Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1The Fog Fall Empty The Fog Fall Pon Maj 07, 2012 4:32 pm

Template

Template
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Wstawiam to opowiadanie za namową Maksimusa i mojego przyjaciela Kamila


The Fogg Fall

Prolog

Po 1945 świat był inny. Wielka Trójka nie doszła do porozumienia, w wyniku czego Armia Czerwona zawiesza wszelkie działania wojenne i wycofuje się do ZSRR. Pod koniec wojny Niemcy i Polska dostały się w strefie bloku zachodniego. Rosja natomiast rozbudowuje swoje siły na terenach ukraińskich, litewskich i białoruskich. Rok po zakończeniu wojny nastaje Zimna Wojna. Do 1991 roku w całym tym okresie trwała konfrontacja między dwoma mocarstwami na wielu płaszczyznach: wojskowej, ideologicznej, psychologicznej i gospodarczej. Polska i pobite Niemcy dołączyły do NATO, a wiele innych krajów w których stacjonowały wojska ZSRR ogłosiły powstanie Układu Moskiewskiego. Kilka tygodni po kryzysie Kubańskim rusza sekretny projekt mający na celu ocalić ludzkość, gdyby wydarzył się podobny kryzys i nie zakończył się pomyślnie. Projekt Płaszcz Ochronny (bo tak się nazywał) w ciągu wielu lat pochłonął ogromne środki pieniężne, ale wkład jaki został włożony w ochronę ludzkości był nieoceniony. W 1991 roku świat obiegła wieść o upadku ZSRR. Mimo upadku mocarstwa projekt nadal był sekretnie kontynuowany, ale nie z takimi środkami jak w czasie zimnej wojny. Aż w końcu 2034 roku wybuchł konflikt o złoża naturalne: ropa i uran. Kraje ostro rywalizowały ze sobą o każdy surowiec zdatny do wykorzystania. Wyczerpujący konflikt podbiło w 2039 roku użycie głowic atomowych. Do dziś nie wiadomo kto zaczął. Świat jaki był znany pogrążył się w mroku. Ludzkość jednak przetrwała. Projekt Ochronny Płaszcz ruszył…

Akt I: Schron.

Rozdział 1: Życie w schronie.
Spoiler:

Rozdział II: Wizyta u Naczelnika
Spoiler:

Jeśli chodzi o kolejne party będę dodawał je w kolejnych postach bo wszystkiego mi nie pomieści w jednym xD



Ostatnio zmieniony przez Template dnia Czw Maj 10, 2012 6:01 pm, w całości zmieniany 1 raz

2The Fog Fall Empty Re: The Fog Fall Czw Maj 10, 2012 9:59 am

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Już na początku zbyt często powtarzasz słowo 'tunel', unikaj zbędnych powtórzeń i staraj się zastąpić je odpowienimi synonimami. To samo dotyczy imion; zamiast nich można napisać na przykład - 'mężczyzna', 'facet', 'koleś' czy nawet 'pan'. Zbyt często powtarzane imiona w powieściach stają się naprawdę wkurzające.
Dalej mamy krótki dialog i opis miejsca do którego kierował się oddział patrolowy. Kilka zdań można byłoby sformuować w zdecydowanie ciekawszy sposób, kilka innych nie powinno mieć miejsca. W niektórych przypadkach, popełniasz proste błędy, takie jak:
Cała grupa zaczęła się śmiać. Mimo że wszyscy docinali sobie to w gruncie rzeczy otrzymali dobre kontakty.
'utrzymywali' zamiast 'otrzymali'.
Kolejną osobą rzucającą się w oczy to kobieta, Magdalena Golińska.
'jest' zamiast 'to'.
Ryszard lubił w wolnych chwilach wybierać się na podwoziom z farmami spożywczymi.
'pod poziom' zamiast 'podwoziom'.
Przepis na danie znalazłem w jednej przedwojennej książce i prowadziłem je do kuchni.
'wprowadziłem' zamiast 'prowadziłem'.
- Idę po mieszkania – powiedział Ryszard – A ty co planujesz ?
'do mieszkania' zamiast 'po mieszkania'.
Poziom mieszkalny był największym poziomem w schronie ze względu na mieszkania: sypialnia, łazienka z toaletą, salon i małą kuchnią.
'mała kuchnia' zamiast 'małą kuchnią'.
- A dobrze – powiedział Ryszard z uśmiechem na twarzy – Jest taka sprawa ?
Znak zapytania jest zbędny. Sugeruję użycie kropki.
Wybór padł na komedie z aktorem Adam Gandler.
'Adamem Gandlerem' zamiast 'Adam Gandler'. Chyba, że w Twojej powieści w żaden sposób się to nie odmienia ^^'
Ryszard zaczął tańczyć z Agnieszka, a Kamil z Justyną.
'Agnieszką' zamiast 'Agnieszka'. Staraj się pamiętać o tych nieszczęsnych polskich literach.
Agnieszka pociągła do siebie Ryszarda i pocałowała go.
'ściągnęła do siebie' zamiast 'pociągła do siebie'. Opcjonalnie - 'przyciągnęła do siebie'.
Ryszard mocny przywarł do niej.
Za duże podniecenie, podczas opisywania miłosnej akcji ^^ ? 'Mocno przywarł' zamiast 'mocny przywarł'.
Justyna szturchnęła Kamila w ramię i pokazała Kamilowi sytuacje, która się działa.
'sytuację, która miała miejsce' zamiast 'sytuacje, która się działa'. Znowu upomnienie o polskie znaki.
W końcu Ryszard został na nie wepchnięty, a sama Agnieszka zrzuciła ubranie.
'został do niej wepchnięty' zamiast 'został na nie wepchnięty'. Akcja w tym przypadku także za szybko postępuje.
Po dobiegnięciu do ściany zrobił chwilę przerwy i sięgnął do pojemnika z wody, który miał przytwierdzony do paska przy stroju.
'sięgnął do pojemnika z wodą, który był przymocowany do jego paska' zamiast 'sięgnął do pojemnika z wody, który miał przytwierdzony do paska'.
[...]Będziesz tu tak stać czy nam Cię zostawić.
'mam' zamiast 'nam'.
[...]Jakbym zaraz nie pobiegał to bym równie dobrze mógłbym sobie kulkę zaaplikować.
Popraw zdanie. 'Jakbym zaraz nie pobiegał, to równie dobrze byłbym skory zaaplikować sobie kulkę.'
Kamil mimo, że ta wiadomość była czymś nowego dla niego i Ryszarda nadal wytrwale słuchał.
'czymś nowym' zamiast 'czegoś nowego'.
Ów dziewczyna od jakiegoś czasu sama już pracowała na ciebie.
'owa' zamiast 'ów'. 'siebie' zamiast 'ciebie'.
Szczęśliwie złożyło się że oboje przyjaciół trawili do tego samego oddziału zwiadowczego.
'trafiło' zamiast 'trawili'.
[...]Nie znalazłeś listu, który ci zostawiłem ?
'zostawiłam' zamiast 'zostawiłem'. Chyba, że Agnieszka to transwestyta, to wybacz.
Nie zauważyła kiedy spadł jej ręcznik z jej pięknego ciała.
Popraw zdanie. 'Nie zauważyła, kiedy z jej pięknego ciała zsunął się przemoczony ręcznik'.
Kiedy jej facet zdejmował swoje ubranie równocześnie podziwiam z lekkiego dystansu ukochaną.
'równocześnie podziwiał' zamiast 'równocześnie podziwiam'.

Wybacz! Ale dalej nie mogę.
Pierwsza część historii ma tak ogromną masę błędów, że nie przebrnąłbym przez drugą część o podobnej długości...

Podczas czytania jak i poszukiwania w/w niedociągnięć, natknąłem się na wiele błędów interpunkcyjnych. Rzadko używasz przecinka gdy jest potrzebny. Miejscami mylisz się ze wstawieniem odpowiedniego znaku interpunkcyjnego. Bardzo duża ilość nieciekawych błędów; często zapominasz o wstawieniu polskich liter, zjadasz literki lub pieprzysz pojedyncze słowa.
Sama historia wydaje się być ciekawa; postapokaliptyczna powieść osadzona w realiach świata jaki znamy. Ryszard jak łatwo się domyślić jest głównym bohaterem z nieciekawą przeszłością (wczesna śmierć rodziców, życie w takim, nie innym świecie). Jeżeli mam być szczery, całość prezentuje się pod względem fabuły naprawdę ciekawie. Odrzucają natomiast błędy niemalże w każdej linijce tekstu - jeżeli nie weźmiesz się za to, nie licz na komentarze. Ja przetrwałem jedynie pierwszą część. Założę się, że drugą napisałeś podobnie i ma takie same błędy (interpunkcja, ortografia, stylistyka).

KP: 3
/Feli

3The Fog Fall Empty Re: The Fog Fall Czw Maj 10, 2012 6:03 pm

Template

Template
Super Saiyan 3
Super Saiyan 3
Yoh92 napisał:Już na początku zbyt często powtarzasz słowo 'tunel', unikaj zbędnych powtórzeń i staraj się zastąpić je odpowienimi synonimami. To samo dotyczy imion; zamiast nich można napisać na przykład - 'mężczyzna', 'facet', 'koleś' czy nawet 'pan'. Zbyt często powtarzane imiona w powieściach stają się naprawdę wkurzające.
Dalej mamy krótki dialog i opis miejsca do którego kierował się oddział patrolowy. Kilka zdań można byłoby sformuować w zdecydowanie ciekawszy sposób, kilka innych nie powinno mieć miejsca. W niektórych przypadkach, popełniasz proste błędy, takie jak:
Cała grupa zaczęła się śmiać. Mimo że wszyscy docinali sobie to w gruncie rzeczy otrzymali dobre kontakty.
'utrzymywali' zamiast 'otrzymali'.
Kolejną osobą rzucającą się w oczy to kobieta, Magdalena Golińska.
'jest' zamiast 'to'.
Ryszard lubił w wolnych chwilach wybierać się na podwoziom z farmami spożywczymi.
'pod poziom' zamiast 'podwoziom'.
Przepis na danie znalazłem w jednej przedwojennej książce i prowadziłem je do kuchni.
'wprowadziłem' zamiast 'prowadziłem'.
- Idę po mieszkania – powiedział Ryszard – A ty co planujesz ?
'do mieszkania' zamiast 'po mieszkania'.
Poziom mieszkalny był największym poziomem w schronie ze względu na mieszkania: sypialnia, łazienka z toaletą, salon i małą kuchnią.
'mała kuchnia' zamiast 'małą kuchnią'.
- A dobrze – powiedział Ryszard z uśmiechem na twarzy – Jest taka sprawa ?
Znak zapytania jest zbędny. Sugeruję użycie kropki.
Wybór padł na komedie z aktorem Adam Gandler.
'Adamem Gandlerem' zamiast 'Adam Gandler'. Chyba, że w Twojej powieści w żaden sposób się to nie odmienia ^^'
Ryszard zaczął tańczyć z Agnieszka, a Kamil z Justyną.
'Agnieszką' zamiast 'Agnieszka'. Staraj się pamiętać o tych nieszczęsnych polskich literach.
Agnieszka pociągła do siebie Ryszarda i pocałowała go.
'ściągnęła do siebie' zamiast 'pociągła do siebie'. Opcjonalnie - 'przyciągnęła do siebie'.
Ryszard mocny przywarł do niej.
Za duże podniecenie, podczas opisywania miłosnej akcji ^^ ? 'Mocno przywarł' zamiast 'mocny przywarł'.
Justyna szturchnęła Kamila w ramię i pokazała Kamilowi sytuacje, która się działa.
'sytuację, która miała miejsce' zamiast 'sytuacje, która się działa'. Znowu upomnienie o polskie znaki.
W końcu Ryszard został na nie wepchnięty, a sama Agnieszka zrzuciła ubranie.
'został do niej wepchnięty' zamiast 'został na nie wepchnięty'. Akcja w tym przypadku także za szybko postępuje.
Po dobiegnięciu do ściany zrobił chwilę przerwy i sięgnął do pojemnika z wody, który miał przytwierdzony do paska przy stroju.
'sięgnął do pojemnika z wodą, który był przymocowany do jego paska' zamiast 'sięgnął do pojemnika z wody, który miał przytwierdzony do paska'.
[...]Będziesz tu tak stać czy nam Cię zostawić.
'mam' zamiast 'nam'.
[...]Jakbym zaraz nie pobiegał to bym równie dobrze mógłbym sobie kulkę zaaplikować.
Popraw zdanie. 'Jakbym zaraz nie pobiegał, to równie dobrze byłbym skory zaaplikować sobie kulkę.'
Kamil mimo, że ta wiadomość była czymś nowego dla niego i Ryszarda nadal wytrwale słuchał.
'czymś nowym' zamiast 'czegoś nowego'.
Ów dziewczyna od jakiegoś czasu sama już pracowała na ciebie.
'owa' zamiast 'ów'. 'siebie' zamiast 'ciebie'.
Szczęśliwie złożyło się że oboje przyjaciół trawili do tego samego oddziału zwiadowczego.
'trafiło' zamiast 'trawili'.
[...]Nie znalazłeś listu, który ci zostawiłem ?
'zostawiłam' zamiast 'zostawiłem'. Chyba, że Agnieszka to transwestyta, to wybacz.
Nie zauważyła kiedy spadł jej ręcznik z jej pięknego ciała.
Popraw zdanie. 'Nie zauważyła, kiedy z jej pięknego ciała zsunął się przemoczony ręcznik'.
Kiedy jej facet zdejmował swoje ubranie równocześnie podziwiam z lekkiego dystansu ukochaną.
'równocześnie podziwiał' zamiast 'równocześnie podziwiam'.

Wybacz! Ale dalej nie mogę.
Pierwsza część historii ma tak ogromną masę błędów, że nie przebrnąłbym przez drugą część o podobnej długości...

Podczas czytania jak i poszukiwania w/w niedociągnięć, natknąłem się na wiele błędów interpunkcyjnych. Rzadko używasz przecinka gdy jest potrzebny. Miejscami mylisz się ze wstawieniem odpowiedniego znaku interpunkcyjnego. Bardzo duża ilość nieciekawych błędów; często zapominasz o wstawieniu polskich liter, zjadasz literki lub pieprzysz pojedyncze słowa.
Sama historia wydaje się być ciekawa; postapokaliptyczna powieść osadzona w realiach świata jaki znamy. Ryszard jak łatwo się domyślić jest głównym bohaterem z nieciekawą przeszłością (wczesna śmierć rodziców, życie w takim, nie innym świecie). Jeżeli mam być szczery, całość prezentuje się pod względem fabuły naprawdę ciekawie. Odrzucają natomiast błędy niemalże w każdej linijce tekstu - jeżeli nie weźmiesz się za to, nie licz na komentarze. Ja przetrwałem jedynie pierwszą część. Założę się, że drugą napisałeś podobnie i ma takie same błędy (interpunkcja, ortografia, stylistyka).

KP: 3
/Feli

Poprawiłem większość błędów w I rozdziale. Dzięki za wyłapanie ich Yoh.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.