Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Idź do strony : 1, 2  Next

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 2]

1[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sob Sty 22, 2011 5:01 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Witajcie. W tym poradniku dowiecie się jak poprawnie włączyć OTS'a WoDBO. Nie piszę tego aby powstał kolejny PUBLICZNY OTS tego typu, ale po to, abyście zaprosili kumpli z laptopami i miło spędzili czas (bo pomimo bugów, OTS jest niezły :) ).

1. Od czego zaczynamy? Od pobrania 2 rzeczy, które będą nam potrzebne:
- WoDBO - Upload by Dase - serwer darmowy
- XAMPP - serwer limitowy

2. Gdy pobierzemy obie rzeczy, rozpakujcie OTS'a (WoDBO upload by Dase). Zaczniemy od uruchomienia silnika. Ups, nie chce wam załadować listy banów? No tak, trzeba założyć bazę MySQL i Acc Maker.

3. Zainstalujcie xampp'a. Podczas instalacji, muszą być zaznaczone te 3 punkty:
[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL 63aab1ec1f33ce48

4. Po zainstalowaniu XAMPP'a, uruchamiamy go, wciskając te przyciski:
[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL E231c7e44beae4a1
Przy Apache i MySQL powinny pojawić się napisy "Running" na zielonym tle. Jeżeli tak nie jest, coś blokuje ci Apache (z MySQL'em jakoś nikt nie miał problemów).

5. Teraz wchodzimy na naszego locala, wpisując w przeglądarce "localhost". Gdy wszystko zrobiliśmy wcześniej poprawnie, powinniśmy otrzymać taką stronę: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Xampp1

6. Powinniśmy teraz zabezpieczyć naszego locala. W tym celu, z lewej strony z menu wybieramy "bezpieczeństwo", ukazuje nam się taka strona: klik. Aby poprawić stan naszego bezpieczeństwa wchodzimy w opcję przy której na zdjęciu jest ta łapa. Teraz należy postępować tak jak na obrazku. Aby zapobiec komplikacjom należy najpierw wypełnić pole oznaczone cyfrą ‘1’ po czym wrócić do bezpieczeństwa, sprawdzić czy się poprawiło, a potem wypełnić pole oznaczone cyfrą ‘2’. Tu najlepiej też nazwa użytkownika ‘root’ i hasło te same, które podawaliśmy w pierwszym polu.
[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL D7407e8a6ab0bfb0
Po skończonej operacji znowu wracamy do ‘Bezpieczeństwo’ i powinno wyglądać tak: klik.

7. Mamy już skonfigurowanego XAMPP’a. Przed nami teraz najważniejsza czynność przy tworzeniu OTS’a z silnikiem SQL – utworzenie bazy danych. Nie jest to trudna czynność, ale wielu ma z nią najwięcej kłopotu, postaram się to jak najlepiej opisać.
Upewnijmy się, że nasz Apache i MySQL jest w stanie "runing" (xampp także musi być włączone, co jest chyba jasne). Teraz, w oknie przeglądarki, wpisujemy "localhost/phpmyadmin".
Następnie logujemy się, podając naszego użytkownika i hasło (standardowo root, hasło utworzyliśmy konfigurując xamppa, w "bezpieczeństwo").
Pod "utwórz nową bazę danych" wpisujemy "wodbo" (lub inna dowolną nazwę). Teraz klikamy "utwórz", a naszym oczom powinna pojawić się taka wiadomość:
"Baza danych WoDBO została utworzona".

8. Teraz z lewej strony (w PhpMyAdmin) wybieramy tą nazwę, co wpisaliśmy, a następnie u góry wybieramy "Importuj".
Teraz, widzimy coś takiego: Klik.
Wybieramy z dysku plik database.sql, który znajduje się w folderze z silnikiem.
Po lewej stronie powinno stworzyć się dużo tabel.
Powtarzamy operację z tą różnicą, że importujemy database.sql z folderu z Acc Makerem (Copy of Sparking) !
Kolejne tabele do Acc Makera zostały utworzone.

9. Teraz kopiujemy acc makera, do: xampp>htdocs>accmaker (bez spacji). Następnie wchodzimy w folder z Acc Makerem (tam, gdzie go skopiowaliśmy) i otwieramy plik config.ini. Musimy ustawić ściężkę gdzie znajduje się nasz silnik OTS'a, u mnie wygląda to tak:
Kod:
$cfg['dirdata'] = 'D:\Wodbo by DarchameQ\Silnik\data';
UWAGA: Musimy poprowadzić do folderu DATA znajdującego się w folderze z silnikiem!

10. Teraz w configu acc makera powinniśmy mieć linijke z danymi połączenia do naszej bazy danych, edytujemy ją, oto jak wygląda to u mnie (hasło zastąpiłem gwiazdkami:
Kod:
# MySQL server settings
$cfg['SQL_Server'] = 'localhost';
$cfg['SQL_User'] = 'root';
$cfg['SQL_Password'] = '*******';
$cfg['SQL_Database'] = 'wodbo';

11. Teraz wchodzimy do folderu z silnikiem i otwieramy plik config.lua, i szukamy linijki:
Kod:
-- SQL type
-- options: mysql
sql_type = "mysql"

--- MySQL part (ignore if you are using SQLite)
sql_host = "localhost"
sql_user = "root"
sql_pass = "*****"
sql_db  = "wodbo"
Powinniście mieć jak u mnie z wyjątkiem swojego loginu (sql_user) oraz hasła (sql_pass), to samo jeżeli daliście inną nazwe dla bazy danych (sql_db).

12. XAMPP włączony? Apache i MySQL także? config zrobiony? Wchodzimy więc w localhost/accmaker (folder, gdzie wkleiliśmy Acc Makera do xamppa w htdocs) i powinniśmy ujrzeć... acc makera. Tak, sprytne. Zakładamy więc konto, włączmy silnik i cieszymy się grą (pamiętajcie by zmienić IP w IP Changerze, na 127.0.0.1 lub localhost (jak kto woli).

13. Jak dodać sobie admina? Wchodzimy w phphmyadmin (localhost/phpmyadmin), następnie w tabelke bazę danych z acc makerem (ja podałem tutaj "wodbo"), szukamy tabelki "players" i klikamy na nią. Przy postaci, której chcemy dać admina/tutoria, w klikamy na taki ołówek (albo marker, jest to opcja edytuj). Teraz w rubryce acces, możemy wpisać:
0 - normalny gracz
1 - tutor
2 - Senior tut
3 - GM
4 - GM
5 - GoD

To właściwie wszystko. Jakieś pytania? Piszcie tu. Miłej gry!
Poradnik: Dase
Zdjęcia: tibia.net.pl - poradnik zakładania OTS'a SQL.

/Estetyka poradnika: 1 KP
Pomoc, cenne wskazówki: 3 KP
Długość: 3 KP
Dodatkowe informacje, ciekawostki: 2 KP
Łączna liczba KP za tutorial: 9 KP
/@Yoh

2[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty pomocy! Pon Sty 31, 2011 11:33 pm

Dorballom

avatar
Earthling
Earthling
Mam 2 problemy:

1 z :acc makerem
2 z :silnikiem

W silniku mam taki error:
[img]https://2img.net/r/ihimizer/i/bond1.png/

A w acc:
[img]https://2img.net/r/ihimizer/i/bond2.png/

Bardźo dziękuje za pomoc :)

3[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Wto Lut 01, 2011 6:30 am

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
1. Silnik - wgl stworzyłeś bazę danych, zaimportowałeś plik database.sql Z SILNIKA do stworzonej wcześniej bazy, i przypisałeś jej nazwę, użytkownika i hasło, jak to robiłem w poradniku?

2. Acc - mi ten błąd nigdy nie wyskakiwał, przeinstaluj xampp'a i na razie zrób bez punktu "z bezpieczeństwem".

4[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Thx Wto Lut 01, 2011 10:11 am

Dorballom

avatar
Earthling
Earthling
1 problem rozwiązany silnik działa.
2 problem też znikną ale tera inny error taki:
[img]https://2img.net/r/ihimizer/f/bond3v.png/

Dzięki z 1 problem ale 2 teraz mi został ;/

5[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Wto Lut 01, 2011 2:49 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Wejdź w plik, który jest wymieniony w błędzie (config.ini.php) i w nim sprawdź, czy masz poprawnie wpisaną bazę danych, użytkownika i hasło (oraz localhost). Do tego upewnij się, ze UWAGA wpisałeś poprawnie ścieżkę do folderu DATA, który jest w silniku.

6[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Wto Lut 01, 2011 6:48 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
Sporo jest tutów na ten temat, i dobrze że znalazł się również autorski na ARS.
Opisy bardzo przejrzyste, screeny również ogólnie tut przydatny.

7[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pią Lut 04, 2011 1:56 pm

jakub1m

avatar
Earthling
Earthling
Witam poradnik moim zdaniem bardzo dobry ,tylko mam pewien problem ,mianowicie gdzy wchodze w silnik (wczesniej zrobiłem wszystko jak trzeba )otwieram "serv.exe " wszystko ładnie pięknie Bans czy coś tam się ładuje aż nagle taki błąd -[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Beztytuujxo

Mam Viste proszę o szybką odpowiedz ;)

________________________________________________________________________________

Problem rozwiązany ale natrafił się kolejny, nie mogę wejść do gry nie wime jakie passy wpisać nie nwiem także jak się postać robi. Ale jajwiękrzym problemem jest to że nie mogę do gry wejść ospalam server odpalam clienta odpalam ip changera i nawet jak wpisze byle jakie hasło to nie pisze że jest nie prawidłowe , tylko przez cały czas że moja postać się wczytuje nawet jak napisze byle jakie hasło . Co jest grane ?


----------------------------------------------------------------------------



Po dlugim wczytywaniu mojej postaci na koniec wyskakuje "cannot connect to login server "



_________________________________________________________________________________


Problem rozwiązany sam sobie poradziłem ;)

8[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sob Lut 26, 2011 6:56 am

pepe

avatar
Earthling
Earthling
hmm też tylko 1 problem bo jak ktoś ma zmiene ip to mu Ots nie wyjdzie chyba że pod chamahi(ale mało osób gra) lub na xml xD ale co do poradnika bardzo przydatny dla początkujących w te klocki.

PS. czy w silniku już jest ustawione config.lua?

9[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sob Lut 26, 2011 7:39 am

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Config jest ustawiony na moje IP, musisz zmienić IP na swoje (lub dać No-IP jeżeli takowe założyłeś). To samo tyczy się z dostępem do bazy danych.

10[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sob Lut 26, 2011 11:32 am

pepe

avatar
Earthling
Earthling
To to wiem bo robiłem własny OTs Dragon ball ale silnik był nie zbyt stabilny

11[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Wto Mar 08, 2011 4:37 pm

jawor311

avatar
Earthling
Earthling
siemanko mam pytanie silnik juz zrobiłem ale acc maker w tym folderze są dwa pliki (Copy od sparking i sparkingw) co trzeba z nimi zrobic??

12[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sro Mar 09, 2011 3:20 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
sparkingw zostaw, Copy of Sparking to folder z prawdziwym acc'iem.

13[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Nie Kwi 17, 2011 12:31 pm

freezea

avatar
Earthling
Earthling
Kurde,mam wielki problem.A mianowicie mam ten sam blad co Dorballom czyli Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in C:\xampp\htdocs\config.inc.php on line 22.Npisales Wejdź w plik, który jest wymieniony w błędzie (config.ini.php) i w nim sprawdź, czy masz poprawnie wpisaną bazę danych, użytkownika i hasło (oraz localhost). Do tego upewnij się, ze UWAGA wpisałeś poprawnie ścieżkę do folderu DATA, który jest w silniku.Wszystko sprawdzilem i jest ok... ale nadal mam ten blad pomoz.

14[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Nie Kwi 17, 2011 2:09 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Linia 22 jest z informacjami o połączeniu do bazy danych, więc w tym tkwi błąd. Sprawdź też czy uruchomiłeś Apache i MySQL w XAMPPie (bo to ważne).

15[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Kwi 18, 2011 8:44 pm

k00f

avatar
Earthling
Earthling
jak sie tu zalogowac jedynie tego nie czaje wiem ze to glupie ale pomozcie

16[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Kwi 18, 2011 8:56 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Uruchomiłeś XAMPP'a? Silnik także? Wchodzisz na stronę "http://localhost" i załóż konto, a następnie stwórz postać po czym zaloguj się do gry.

17[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Nie Maj 22, 2011 4:58 pm

karzel

avatar
Earthling
Earthling
Siema a ja mam 1 pytanko
Jak zedytować strone główną ?? bo brzyki jest sparking z tym ku****m xD prosze o pomoc :)

Cenzura. Proszę Was, można się wyrażać inaczej...
/Yoh

18[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Maj 23, 2011 1:13 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Jest ona w folderze z accmakerem. Po prostu zmień sobie grafikę na inną.

19[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Maj 23, 2011 1:22 pm

karzel

avatar
Earthling
Earthling
dzięki a masz może jakieś grafiki żebym mógł tam wkleić ??
albo strone ?

20[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Maj 23, 2011 1:44 pm

Feli

Feli
Zasłużony
Zasłużony
@up Nie tylko ty masz problemy, ale to nie znaczy aby robić spam. Swoje pytania przemyśl i zadaj kilka w jednym poście, a nie jak powyżej.

21[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Pon Maj 23, 2011 4:45 pm

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Nie mam, samemu musisz zrobić.

22[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sob Maj 28, 2011 10:20 pm

plsaks

plsaks
Namekian
Namekian
Dase jeśli chodzi o dodanie sobie rangi na Ots to 4 to Senior GM.




Btw. Dase
Grasz na psoul.net ???
bo gracz o takim samym nicku gra ^^

23[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Sro Cze 15, 2011 8:54 pm

kubospogromca

avatar
Zbanowany
Zbanowany
siema mam taką sprawę z stroną jak zakładam konto to pisze mi to It appears you don't have SQL sample imported for OT server or it is not supported
Error #1146
SELECT * FROM `accounts` WHERE `id` = 1587960
Table 'wodbo.accounts' doesn't exist

sql.php on line: 57
Script was terminated because something unexpected happened. You can report this, if you think it's a bug. pomocy pls

24[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Czw Cze 16, 2011 6:20 am

Hesher

Hesher
Zasłużony
Zasłużony
Pierwszy błąd - niepoprawnie zaimportowałeś plik sql z silnika WoDBO lub po prostu nie wpisałeś nazwy bazy danych w pliku informacyjnym w folderze z silnikiem.

Drugi błąd - nie wiem konkretnie jaki to błąd,zrób screena pulpitu gdy ci on wyskakuje.

25[INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Empty Re: [INNE] WoDBO - stawianie silnika SQL Czw Cze 16, 2011 8:31 am

kubospogromca

avatar
Zbanowany
Zbanowany
masz fota https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/84/beztytuuice.png/

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 2]

Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.