Anime Revolution Sprites

You are not connected. Please login or register

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty [GIF] GIF na mapie by Xoni Nie Sty 10, 2010 5:08 pm

Xoni

avatar
Pillar Man
Pillar Man
Witam , otóż to jest mój pierwszy post, z przyjemnością dodam poradnik :P 1.Pierw otwieramy 3 painty. Jeden paint z mapką o dowolnych wymiarach (Ja wybrałem 640 x 320) [GIF] GIF na mapie by Xoni R4gw3e0rbe4zwm0ynlp Drugi paint będzie pusty najlepiej żeby pusty paint miał wymiary mapki. W mojej sytuacji jest to 640x320. Żeby zmienić wielkość kartki wchodzimy w zakładkę Obraz->Atrybuty i tu zmieniamy wymiary! [GIF] GIF na mapie by Xoni 7w7pilooo0t67opr75 Trzeci paint będzie miał sprite postaci, której będziemy używać! Ja se wybiorę mojego sprita.
2.Wycinamy pozycję naszego sprita. [GIF] GIF na mapie by Xoni 1d7xocpm5lm8135tzg53
3.Następnie wyciętą pozycje wklejamy do pustego painta. [GIF] GIF na mapie by Xoni Ofcddovqg0wmeqo3sbkh
4. Gdy już wkleimy, naciskamy przyciski Ctrl+a i Ctrl+c.
5. Wchodzimy do Painta w którym jest mapa i wciskamy Ctrl+v UWAGA! Po wklejeniu możemy mieć taką sytuację, że wokół będzie biało, po wklejeniu na mapę wystarczy wtedy nacisnąć: [GIF] GIF na mapie by Xoni 15cy59k9ghu75t2uyxcc
6. I już mamy klatkę 1 do gifa. Teraz musimy powtórzyć czynność.
7. Znów wchodzimy w naszego sprita i wycinamy kolejną pozycję. [GIF] GIF na mapie by Xoni 0vpnmgetw5prb2ug5li teraz żeby usunąć pozycję z pod spodu musimy nacisnąć : [GIF] GIF na mapie by Xoni Nxt825eb09pp9a9cidn7 jak nam zostaną kawałki ciała zamazujemy gumpką!
8. i znowu naciskamy ctrl+a i ctrl+c. Wchodzimy znowu na mapę gdzie będzie już wcześniejsza pozycja, wystarczy, że naciśniemy ctrl+z żeby cofnąć i już tamtej pozycji nie będzie. Żeby wkleić aktualną pozę wciskamy ctrl+v. Zapisujemy kolejną klatkę i mamy Gifa!



Trochę mi zajęło to :] A i credity: Credit for: Queen Wziąłem od niego WIP'a :] Powodzenia!!

/Dase
Poprawiłem post, tzn. gdy jest nowy punkt to jest od nowej linijki

2[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Nie Mar 21, 2010 5:26 am

Mr. Garlick

avatar
Zbanowany
Zbanowany
No rzeczywiście się napracowałeś. https://anrevosprites.forumpl.net/tutoriale-f4/paint-gif-na-mapce-t282.htm?sid=b22b391c798f8944e067d8ca2f8218d9 Jest to mój poradnik i jakby niektóre zdania są takie same?. Ogólnie bardzo podobny. JEdnak nie widze Credita. Choc to mało ważne. Tak naprawde pozmieniałeś tylko screeny.

PS. Poradnik w moim komentarzu jest w 100% wykonany przeze mnie.

3[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Nie Mar 21, 2010 8:08 am

Versil Perihelion

Versil Perihelion
Site Admin
Site Admin
Więc, Garlick, wyjaśnij mi, dlaczego ten poradnik został dodany 10 stycznia, a twój 13 stycznia.

4[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Nie Mar 21, 2010 10:55 am

Impact

avatar
Namekian
Namekian
Dziekuje bardzo za ten poradnik.. przyda mi sie w robieniu gifow. Ale raczej do flasha nic sie niezda :D

9/10 bo takie słabo wyrażiste

5[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Nie Mar 21, 2010 1:35 pm

Takesori

avatar
Zbanowany
Zbanowany
Chyba bardziej tłumaczą poradniki video na YouTube, troche coś za długo jest tego gadania mogłeś to szybciej i na temat wyjaśnić. Takich poradników ''jak zrobić gif na mapce'' jest już sporo.

6[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Sob Mar 27, 2010 5:18 pm

Mr. Garlick

avatar
Zbanowany
Zbanowany
@Viego,
tłumaczenie proste. Ten poradnik był jeszcze na Dbevs. Dodałem Go poprostu neico później, ale tego nie zauważyłem... Popytajcie Sołtiego czy tam kogoś.

7[GIF] GIF na mapie by Xoni Empty Re: [GIF] GIF na mapie by Xoni Sob Mar 27, 2010 7:39 pm

Yoh

Yoh
Site Admin
Site Admin
Na DBEvS jego autorem jest Xoni.
Mimo wszystko, nie masz się więc po co i o co czepiać.

Poradnik dobry, i prosto wykonany. Napewno Newbie zrozumieją.

Sponsored content


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach

 

© 2009-2018 Anime Revolution Sprites. All rights reserved.
Design by Yoh. Thanks for Zbir and Safari.